Garanti Taahhüdü

Firmamızın resmi İnternet sitesi olan www.blocker.com.tr’de satılan ve içeriğinde Blocker etken madde bulunan tüm ürünlerin lisans ve patent sahibi Envroy Co.Ltd. tarafından Japonya’da üretildiğini ve Türkiye’de tek yetkili ithalatçı ve dağıtıcı olan Metropol Tem.Hiz.Ltd.Şti. tarafından tüm yasal gereklerin yerine getirilerek sizlere sunulduğunu garanti ederiz.

İptal ve İade Koşulları

Genel
Firmamız iptal ve iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Teslimat
Alıcıların sipariş vererek satın aldıkları ürünleri kargo şirketinden teslim almaları sırasında kontrol etmeleri; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünleri kabul etmemeleri gerekmektedir. Alıcı tarafından kargo şirketinden teslim alınan malın hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmektedir.

Cayma Hakkı
Alıcıların satın aldıkları ürünlerin kendilerine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, firmamıza aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakları bulunmaktadır. Cayma hakkı kullanımı mevzuat gereği tüketici sıfatı ile yapılan satın alımlarda geçerli olup ticari veya kurumsal satın alımlarda geçerli değildir. Ticari veya kurumsal alımlarda iade ve iptal işlemleri yapılamamaktadır.

Ürün İadesi İçin Uyulması Gereken Koşullar
1. İadeler mutlak surette orijinal kutu içinde, ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
2. Blocker Yaka Kartı, Blocker Oda Tipi Etken Madde Kartuşu ancak hava geçirmez ambalajları açılmamış olması şartı ile iadeleri kabul edilir.
3. Satın alım sırasında varsa hediye verilen promosyon ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Ürün İadesi Aşamaları Nelerdir?
1. İade işlemi için Çağrı Merkezimiz (0850 840 82 92) ile iletişime geçiniz. Müşteri temsilcilerimiz ürününüzün iade işlemi için sizi yönlendirecektir.
2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
3. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, eğer fatura kurum tarafından kendi yasal defterlerinde kayda geçtiyse, kurum tarafından iade faturası düzenlenmediği takdirde iade tamamlanamaz. Eğer kurum faturayı yasal defterlerinde henüz kayda almadıysa “İşbu faturayı yasal defterlerimde kayda almadığımı beyan ederim” bilgisini fatura üzerinde belirterek firma kaşesi ile kaşeleyerek ve firma imza yetkilisinin imzası ile geri gönderebilir. İade işlemi için bu durumda iade faturasına gerekmemektedir.

İade/İptal Edilen Ürünü(leri) Nereye Göndermeliyim?
Müşteri temsilcisi ile konuşup, gerekli işlemleri tamamladıktan sonra iade/iptal ürünlerini aşağıdaki adrese yollayabilirsiniz veya Yurtiçi Kargo şubesine 525 997 286 numaralı cari hesabımızı bildirmeniz durumunda ücretsiz olarak gönderim sağlayabilirsiniz.
Metropol Ltd.Şti.
Reşit Galip Cad. No:39/7 06700 Gaziosmanpaşa / Ankara
0850 840 82 92

İade Ettiğiniz Ürün Bize Ulaştıktan Sonra Süreç Nasıl İşlemektedir?
Ürününüz firmamız tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda yasal süre içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; gönderdiğiniz ürün, adresinize kargo ile geri gönderilecektir.

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılır?
Gönderdiğiniz ürün/ürünler firmamız tarafından iade işleminin onaylanması durumunda en geç 10 günlük yasal süre içinde tarafınıza geri ödenecektir. Ödeme şekli “Kredi Kartı” ise; ödemeniz kredi kartınıza yapılacaktır. (Geri ödemenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir).

Başka Bir Sorum Var?
Firmamızın temel prensibi müşterilerimizin en üst seviyede memnuniyetini sağlamak, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerine destek olmaktır. Bu kapsamda, ortaya çıkabilecek her türlü aksaklıkta lütfen bizimle iletişime geçmeye tereddüt etmeyiniz.